Jesteśmy na Allegro!

RentEye

wynajmuj bez stresu

← Blog

Co to jest monitoring hałasu i dlaczego potrzebujesz go w swoim apartamencie?

Nadmierny hałas jest jednym z głównych problemów właścicieli apartamentów na wynajem. Głośne imprezy czy spotkania towarzyskie gości mogą skutecznie uprzykrzyć życie sąsiadów i powodować niepotrzebne napięcia. Istnieje jednak prosty sposób, aby im zapobiec – to całodobowy monitoring hałasu. W tym wpisie opowiemy, jak działa to rozwiązanie i dlaczego warto w nie zainwestować.

Dobre relacje z sąsiadami oraz spółdzielnią/wspólnotą mieszkaniową są bezcenne dla właścicieli mieszkań na wynajem. Tym, co szkodzi im najczęściej, jest regularne naruszanie ciszy nocnej przez kłopotliwych gości. Ich uciążliwe zachowanie rodzi konflikty, a w skrajnych przypadkach może wiązać się z wizytami policji, mandatami, a nawet sprawą sądową. Monitoring hałasu pozwala skutecznie zminimalizować to ryzyko, nie naruszając jednocześnie prywatności naszych gości. Jak to możliwe?

Czym jest monitoring hałasu? 

Monitoring hałasu RentEye to system rejestrujący natężenie dźwięku w decybelach (dB). Składa się on z dyskretnego urządzenia umieszczanego w mieszkaniu oraz aplikacji mobilnej. Dzięki połączeniu z wi-fi czujnik pozwala nadzorować apartament w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę. Jeśli lokatorzy przekroczą założone limity, właściciel otrzyma powiadomienie w aplikacji lub e-mail. Dodatkowo, po zakończeniu każdej doby hotelowej, generuje raport w formie pliku PDF z informacją o naruszeniach oraz szczegółowymi wykresami. Dzięki temu zyskuje twardy dowód łamania (lub przestrzegania) regulaminu. A to dopiero początek zalet rozwiązania RentEye! Przyjrzyjmy się im bliżej.

5 korzyści posiadania monitoringu hałasu w mieszkaniu na wynajem

Zapobiega zniszczeniom w apartamencie

Hałas wiąże się przeważnie z imprezami – zmorą właścicieli apartamentów na wynajem. W wielu przypadkach głośne spotkania towarzyskie kończą się bowiem mniejszymi lub większymi zniszczeniami. Poplamione ściany, dywany i kanapy, połamane meble, rozbite naczynia – wszystko to generuje koszty związane ze sprzątaniem, remontem czy wymianą wyposażenia. W takich sytuacjach monitoring hałasu pozwala na szybką reakcję i przerwanie imprezy zanim na dobre się zaczęła. Po otrzymaniu powiadomienia właściciel może wykonać telefon do lokatorów z prośbą o zachowanie ciszy, a jeśli to nie przyniesie rezultatu, odmówić dalszego najmu. 

Chroni przed fałszywymi skargami

Czasami bywa tak, że inni mieszkańcy bloku nie są zadowoleni z faktu, że obok znajduje się mieszkanie na wynajem krótkoterminowy. Boją się ciągłej obecności obcych ludzi czy potencjalnego hałasu. Mogą też mieć przykre doświadczenia i z tego powodu być bardzo wyczulonymi na wszelkie odgłosy – nawet jeśli mieszczą się w granicy dopuszczalnej normy. Monitoring hałasu jest więc ważnym orężem w sporze z “nadgorliwym” sąsiadem. Dzięki niemu w każdej chwili możemy sprawdzić, czy lokatorzy faktycznie są kłopotliwi, czy może mamy do czynienia z nieuzasadnionymi skargami. 

Pozwala budować dobre relacje z sąsiadami

Jeśli jesteśmy już przy sąsiadach, to warto wspomnieć, że monitoring hałasu to inwestycja w dobre relacje. Komunikując fakt posiadania tego typu systemu, stajemy się w oczach mieszkańców bloku wiarygodnym przedsiębiorcą, który dba o wspólny komfort. W przypadku naruszenia ciszy nocnej sąsiedzi będą wiedzieć, że nie muszą od razu informować policji – z dużym prawdopodobieństwem właściciel sam załatwi problem.

Jest dyskretny i prosty w obsłudze

Sam czujnik jest niewielkim i dyskretnym urządzeniem, które podłącza się do dowolnego gniazda elektrycznego w mieszkaniu. Do jego działania wystarczy wi-fi oraz prosta w konfiguracji aplikacja mobilna na smartfonie właściciela. Co ważne, RentEye nie nagrywa dźwięku w żadnej postaci – rejestruje jedynie jego natężenie. Dzięki temu lokatorzy zachowują pełną prywatność.

Ponadto RentEye pozwala z jednego konta nadzorować kilka apartamentów w tym samym czasie. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które posiadają więcej niż jedno mieszkanie na wynajem. Zyskują one w ten sposób stałą kontrolę nad swoim biznesem, z dowolnego miejsca na świecie. Mogą także dodać swoich pracowników i przypisać im opiekę nad konkretnymi apartamentami. Pozwala to lepiej zorganizować pracę firmy i w prosty sposób delegować zadania.

Podsumowanie

Czujnik monitorowania hałasu to obecnie najbardziej zaawansowane urządzenie na europejskim, a nawet światowym rynku do nadzoru apartamentów na wynajem. RentEye zapewnia właścicielowi bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach i pozwala na utrzymanie pozytywnych relacji z sąsiadami. Wygoda i łatwość użytkowania to jego dodatkowe atuty. To rozwiązanie daje spokój ducha, za cenę która jest ułamkiem kosztów ewentualnego remontu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat RentEye, skontaktuj się z nami! Chętnie opowiemy Ci o wszystkich szczegółach naszego rozwiązania.

udostępnij ten wpis

Zostań ekspertem wynajmu z RentEye

Zapisz się na nasz newsletter — dzięki temu nie przegapisz żadnego artykułu ani oferty promocyjnej!

Zobacz też