W zderzeniu z pandemią koronawirusa wiele branż notuje duże spadki – jedną z nich jest rynek najmu krótkoterminowego. Obecnie właściciele mieszkań szukają nowych sposobów na wykorzystanie swoich lokali. I nie po to, by zarobić, ale ograniczyć straty. Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na szybkie rozwiązania, które warto podsunąć potencjalnym klientom.
Zdalne biuro
Firmy mające taką możliwość przeszły właśnie w tryb pracy zdalnej. Jednocześnie zamknięto jednak wszystkie żłobki, przedszkola i uczelnie, co dla wielu rodzin oznacza dom pełen ludzi. Przyzwyczajenie się do łączenia obowiązków służbowych z prywatnymi nie jest proste, szczególnie jeśli praca wymaga maksymalnego skupienia. Wtedy mieszkanie na wynajem może okazać się doskonałym wyjściem. Wynajmujący zyskuje bowiem spokojną, ale przede wszystkim bezpieczną przestrzeń do realizacji zawodowych zobowiązań. Bez kontaktu z innymi osobami, ale też bez absorbujących uwagę dzieci czy nadmiaru bodźców z otoczenia.
Miejsce izolacji
Tysiące Polaków właśnie wraca do kraju i przez najbliższe dwa tygodnie musi się poddać przymusowej kwarantannie. Wielu z nich obawia się jednak o zdrowie bliskich, z którymi żyją, szczególnie gdy w grę wchodzą seniorzy czy dzieci. Oddzielne mieszkanie jest wtedy na wagę złota. Może zapewnić izolację dla osób objętych kwarantanną lub być miejscem, gdzie na jakiś czas przeprowadzi się reszta rodziny.
Studio nagrań
Podcasty, video, warsztaty i kursy online – w obecnej sytuacji studia nagrań mogą nie funkcjonować normalnie, dlatego warto zaoferować ich klientom alternatywę. Mieszkanie na wynajem staje się dobrą opcją, bo minimalizuje kontakt z innymi ludźmi. Zapewnia też dogodne warunki do swobodnego nagrywania.
Przestrzeń do spotkań z klientami
Istnieje mnóstwo jednoosobowych firm, których właściciele świadczą różne usługi osobiście, przyjmując klientów w prywatnych domach. Masażyści, korepetytorzy, księgowi, krawcowe, fizjoterapeuci – przedstawiciele tych zawodów, aby ograniczać ryzyko roznoszenia choroby, mogą chcieć na kilka tygodni czy miesięcy przenieść się do innego lokalu. Najem krótkoterminowy będzie więc korzystną opcją, bo nie naraża pozostałych domowników na kontakt z wirusami. Nie wymaga także podpisywania umów na dłuższy okres. Przy większym metrażu daje nawet możliwość stworzenia strefy do dezynfekcji, gdzie klienci będą mogli umyć ręce czy spryskać je płynem antybakteryjnym.
Salka konferencyjna na godziny
Przebywanie w dużych skupiskach ludzi nie jest wskazane, jednak kilkuosobowe spotkania, przy zachowaniu środków ostrożności, są dopuszczalne. To nieuniknione, że w najbliższych tygodniach niektórzy z nas będą musieli odbyć zebranie z pracownikami, zaprosić klientów na dłuższą rozmowę czy przeprowadzić szkolenie lub wideokonferencję. Korzystając z mieszkania na wynajem, ograniczamy kontakt z przypadkowymi osobami. Warto także pamiętać, że w pakiecie otrzymujemy całe zaplecze socjalne, to znaczy łazienkę oraz kuchnię, np. do przygotowania kawy.
Plan zdjęciowy
Większość apartamentów przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy cechuje nowoczesny projekt wnętrza i wysoka dbałość o szczegóły. Te atuty można wykorzystać, oferując naszą przestrzeń jako plan zdjęciowy reklamy, serialu lub filmu. Można spodziewać się, że producenci filmowi w najbliższym czasie także zmuszeni będą ograniczać budżety swoich produkcji. Taka współpraca może więc przynieść obustronne korzyści.
Oczywiście, ta lista nie wyczerpuje wszystkich możliwych rozwiązań, które pomogą wyjść z trudnej sytuacji. Mamy jednak nadzieję, że nasze propozycje zainspirują właścicieli mieszkań na wynajem krótkoterminowy do szukania własnych, kreatywnych pomysłów.
Masz swój pomysł? Napisz do nas — chętnie dopiszemy go do naszej listy!